Vielä ehdit mukaan juoksukouluun!

12.9.2023

Juoksukoulu starttasi jälleen. Ensimmäiset treenit pidettiin perjantaina 8.9. klo 17.30-19.00 Koivuluodon urheilukentällä, juoksukoulussa on vielä tilaa ja mukaan voi hyvin vielä tulla!

Raahen Vesan juoksukoulu on suunnattu aikuisille ja nuorille, jotka haluavat kehittyä juoksijoina ja harjoitella yhdessä. Kerran viikossa kokoonnumme yhteistreeneihin, joissa harjoitellaan jotain sellaista, joka yleensä jää omatoimilenkkeilijältä tekemättä, kuten esimerkiksi vauhtikestävyysharjoittelua, juoksukoordinaatioita, mäkijuoksua, juoksijan lajiomaista voimaharjoittelua sekä liikkuvuutta. Lisäksi testaamme erilaisia lenkkireittejä peruslenkkien muodossa.

Juoksukoulussa treenaat omalla vastuulla, seuran puolesta ei ole vakuutus voimassa. Mukaan pääset seuran jäsenmaksun hinnalla! Harjoitusten suunnittelusta vastaavat seuran valmentajat. Tervetuloa rohkeasti mukaan! Lisää tietoa täältä