Raahen Vesan kauden päätöstilaisuudessa palkitut

22.9.2017

Raahen Vesa  Palkittavat 2017

 

Alle 5v:

 

Alapere Iivo, Eronen Hermanni, Honkala Luukas, Kanasaari Elias, Karppinen Santeri, Karppinen Santtu, Kosonen Manu, Koutonen Niilo, Koutonen Onni, Leino Noel, Leino Nooa, Meriläinen Kasperi, Meriläinen Santeri, Suomela Panu, Ylikulju Valtteri, Hyväri Nella, Joentakanen Jasmin, Kaurala Stella, Kielenniva Enni, Kosonen Jemina, Laitila Milla, Leino Isla, Meriläinen Peppi, Pirinen Sonja, Räisänen Tytti, Rajaniemi Nelli, Rajaniemi Ninni, Tervonen Ella, Tervonen Essi, Veikkolainen Aurora, Velema Signe, Virsinheimo Vella

 

Alle 7v:

Alapere Oskari, Eronen Elmeri, Ervasti Viljo, Honkala Kaius, Kaurala Sisu, Kellola Jaspar, Kerttula Santeri, Kote Emanuel, Meskus Roy, Pikkarainen Juuso, Raetsaari Eetu, Ylikulju Veeti, Eronen Hilda, Hyväri Nea, Joensuu Maija, Komulainen Sanni, Lahtinen Moona, Rönkkö Veera, Soikkeli Alisa

 

Alle 9v:

A-luokka: Antinoja Elsa (seiväs), Tornberg Matias (seiväs)

Anttila Huuko, Haarala Kasper, Kankaala Niklas,  Sipola Ville, Suomela Simo, Ahvenlampi Auroora, Ainasoja Alexandra, Anttila Emmi, Haapakangas Aino, Heikkinen Helka, Hietala Heta, Isopahkala Lotta, Joensuu Ella, Järvenpää Enja, Karekivi Meriina, Kaurala Silja, Kellola Kiia, Kolehmainen Maija, Komulainen Sylvi, Kultala Helmi, Lomu Olga, Mehtälä Alissa, Paganus Sanni, Paganus Siiri, Pirinen Pinja, Rönn Ella, Soikkeli Olivia, Sun Jiabei, Yliniitty Riina

 

Alle 11v:

A-luokka: Tornberg Lauri (seiväs),  Kellola Jami(seiväs)

Ainasoja Axel, Autio Jaakko, Kankaala Niklas, Mattila Jonne,  Antinoja Elsa, Joensuu Ella, Kallio Viivi, Keskitalo Aino, Kodis Moona, Koskela Nea, Krasniqi Rina, Kurikka Ronja, Määttä Ella, Rönn Ella, Tapanila Inka, Ypyä Lumi

 

Alle 13v:

A-luokka: Tornberg Eetu (seiväs)

Ahola Juuso, Aitto-Oja Niko, Kerttula Juho, Keskitalo Juho, Kultala Arttu, Kallio Helmi, Kivilompolo Ella, Kortessalo Loviisa, Määttä Minea, Niinimaa Netta, Nissilä Enni, Partanen Viivi, Pellikka Jenna, Pussila Julia, Rantanen Jenna, Savukoski Laura, Yliniitty Enni

 

Alle 15v:

A-luokka:Tornberg Juuso (seiväs), Komulainen Siiri (kiekko, kuula), Mikkonen Sanna (100m), Maaninen Milla (300m)

Grekula Emmi, Kivilompolo Milla

 

Alle 17v:

A-luokka: Mehtola Inka (korkeus), Kortessalo, Elviira (seiväs)

Grekula Anni,  Mikkonen Elina

 

Alle 19v:

A-luokka: Erikkilä Emmi (400m), Möttönen Veera (3-loikka)

Heinula Henna,  Kaisto Tuuli, Mikkonen Katri,

 

Aikuisurheilu:

Auvo Pehkoranta SM hopea, Tornberg Markus SM kulta ja EM-kisojen 7. , Kellola Karoliina maastojuoksun SM3.



 

Vuoden juniorivalmentaja: Eija Sakko

 

Vuoden tsemppiurheilija: Jami Kellola

 

Auvon palkinto: Eetu Tornberg

 

Raahen Vesan elämänura-palkinto: Auvo Pehkoranta

 

Seuran paras urheilija: Inka Mehtola SM-pronssi korkeushyppy

N16-sarjassa tuloksella 162.